Paieška

Iš viso rezultatų:
*alt_site_homepage_image*
en

Žalia sėkmės formulė: kodėl tvarumo kelią pasirinkę verslai laimi?

Žalia sėkmės formulė: kodėl tvarumo kelią pasirinkę verslai laimi?

Vis daugiau verslų žengia tvarumo keliu – ir ne tik dėl vertybių, bet ir dėl labai konkrečios priežasties: tai apsimoka. Tvarios inovacijos, sąmoningas resursų naudojimas ir ilgalaikis mąstymas vis dažniau tampa ne iššūkiu, o konkurenciniu pranašumu. Kodėl taip yra ir kaip tvarumas padeda augti, aiškinamės su ekspertais ir verslo lyderiais.

„Inbalance Grid“ – lietuvių sukurta elektromobilių įkrovimo infrastruktūros platforma. Ji šiuo metu veikia penkiose Europos šalyse ir diegiama dar keliose.

Tvarios inovacijos, sąmoningas resursų naudojimas ir ilgalaikis mąstymas vis dažniau tampa ne iššūkiu, o konkurenciniu pranašumu. Kodėl taip yra ir kaip tvarumas padeda augti, aiškinamės su ekspertais ir verslo lyderiais.

Dvi medalio pusės

„Inbalance Grid“ – lietuvių sukurta elektromobilių įkrovimo infrastruktūros platforma. Ji šiuo metu veikia penkiose Europos šalyse ir diegiama dar keliose. Įmonės vadovas Simonas Stankus sako, kad tvarumas nuo pat pradžių buvo ne strategijos dalis, o pats jos pagrindas.

„Tai verslui suteikia prasmės. Nuo pat pradžių dirbome žinodami, kad privalome klientui pasiūlyti kuo geresnę paslaugą, tačiau nekenkti aplinkai. Kai startavome 2020-aisiais, tai jau buvo mūsų filosofija“, – sako įmonės vadovas ir vienas iš įkūrėjų Simonas Stankus.

Pasak jo, šiandien būti netvariems jau nebėra norma. „Kai girdime apie verslus, kurie švaisto resursus, teršia, neefektyviai naudoja energiją, natūraliai kyla nepasitenkinimas. Tai rodo, kad visuomenė pasikeitė ir tokio požiūrio jau nebetoleruoja“.

Vis dėlto jis pastebi ir kitą medalio pusę. „Tvarumo tema per pastaruosius metus tapo nuvalkiota. Jaučiasi nuovargis, sunku atskirti, kur nuoširdžios iniciatyvos, o kur tik vaikomasi madų ir pagyrų. Manau, šį žodį reikia užsitarnauti, pabrėžiant, kad tvarumas yra neatsiejamas nuo verslo. Turėtų veikti paprastas principas: jeigu nebūtų tvarumo, nebūtų ir paties verslo. Toks ir yra „Inbalance Grid“ modelis“. Veikti prasmingai – arba neveikti visai. 

Nors kartais manoma, kad verslo plėtra ir dėmesys aplinkai yra sunkiai suderinami, „Inbalance Grid“ pavyzdys rodo, kad tokia nuostata neatitinka tikrovės. Įmonė sėkmingai veikia jau šešiose šalyse ir visur laikosi tų pačių principų.

„Plėtros metu dažnai susiduri su pagunda daryti greičiau, bet mes visada sau kartojame – arba darome taip, kaip reikia, arba nedarome visai“, – pasakoja S.Stankus.

Jis įsitikinęs: tvarumas reiškia atsakingą augimą.

„Kiekvienas sprendimas turi būti pagrįstas – ar tai dėl vietos specifikos, ar dėl energetinės galios, ar dėl vietinių bendruomenių lūkesčių. Mes sąmoningai atsisakome idėjos, kad esame tik technologijų tiekėjai – tampame partneriais, kurie padeda kurti visą elektromobilių ekosistemą“.

Visą straipsnį rasite rubrikoje „Tvarumo kodas".


Informacija atnaujinta: 2025-07-07